CENTRUM REHABILITACJI DONUM CORDE

Pozostałe wyposażenie

Bieżnia Zebris

Bieżnia rehabilitacyjna h/p cosmos Zebris to unikatowy zestaw pozwalający na obiektywną ocenę oraz trening chodu z zastępczą informacją zwrotną, na podstawie rejestrowanych sił reakcji podłoża. Obiektywna ocena i trening dotyczą czynności statycznych (np. stanie swobodne) lub dynamicznych (np. obciążenie podczas lokomocji: chód, bieg). Zasada działania platformy oparta jest o matrycę czujników rejestrujących obciążenie przypadające na powierzchnię.

Bieżnia jest połączona z systemem do treningu wirtualnego i rzeczywistości wirtualnej Rehawalk. Kluczowym elementem Rehawalk jest innowacyjna metoda treningu chodu przy użyciu dynamicznej stymulacji wizualnej, która jest wyjątkowa w kontekście swojego wykonania w trakcie terapii. Poprzez dynamiczną wizualną stymulację i instruktaż terapeuty pacjent uczy się ponownie chodzić w sposób świadomy.

Platforma stabilometryczna Alfa

Nowoczesna platforma stabilometryczna Alfa umożliwia zarówno ocenę, jak i trening równowagi pacjentów neurologicznych i ortopedycznych. Urządzenie pomaga zwiększyć sprawność pacjentów po urazach głowy, udarach, a także chorujących na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona lub posiadających dysfunkcje mięśniowe. Ponadto przyspiesza ono rekonwalescencję po skręceniach i złamaniach stawu skokowego, kolanowego oraz zwichnięciach stawu biodrowego. Alfa umożliwia także terapię pacjentów po amputacja kończyn dolnych. Trening na platformie ma na celu stymulację elementów układu ruchu i układu nerwowego, odpowiedzialnego m.in. za kontrolę równowagi.

Platforma Alfa jest szczególnie użyteczna w rehabilitacji pourazowej, pooperacyjnej, ortopedycznej oraz neurologicznej. Urządzenie znajduje także zastosowanie w rehabilitacji sportowej, reumatologii i geriatrii.

Tyrostation

Stacja bazowa Tyrostation to systemowe rozwiązanie, które nie tylko pozwala na stworzenie efektywnego środowiska terapeutycznego, ale jest także miejscem, gdzie cały sprzęt rehabilitacji kończyny będzie z łatwością dostępny. Tyrostation oferuje rehabilitację nie tylko na stojąco, ale również na siedząco.

Armon Edero

Armon Edero to intuicyjny w obsłudze system podtrzymania ręki, zaprojektowany specjalnie dla osób ograniczoną siła w kończynach górnych. Urządzenie kompensuje wagę ramienia poprzez bardzo prosty w obsłudze układ oparty na sprężynie i odpowiednio ustawionych łącznikach. Armon Edero podąża za ruchami użytkownika, dzięki czemu łatwo jest manewrować ręką we wszystkich kierunkach.

Wskazania:

 • Rdzeniowy zanik mięśni
 • Stwardnienie rozsiane

 • Reumatyzm
 • Stwardnienie zanikowe boczne
 • Stan po operacji piersi
 • Stan poudarowy
 • Uszkodzenia rdzenia
 • Ból pleców lub barków

Tyromotion Pablo

Pablo to kompaktowy, przenośny zestaw do oceny i rehabilitacji pacjentów z uszkodzeniami funkcji motorycznych i kognitywnych. Stosowany jest głównie do rehabilitacji neurologicznej kończyn górnych, wspiera jednak także ćwiczenia w obrębie kończyn dolnych oraz tułowia i głowy. Zestaw ćwiczeń pozwala w pełni dostosować sesję do aktualnych możliwości pacjenta. Pablo umożliwia wykonywanie różnorodnych ruchów ściskowych ręki, takich jak chwyt cylindryczny, prostowanie czy chwyty szczypcowe, mierząc jednocześnie ich siłę.

TECHNOLOGIA W SŁUŻBIE CZŁOWIEKOWI

Pełny zestaw urządzeń

 • Innowacyjne rozwiązania wykorzystujące najnowsze technologiczne
 • Kompletna baza wyposażenia
 • Urządzenia do diagnostyki, terapii i monitorowania procesów
 • Przyjazne dla pacjenta
 • Sprzęt wyłącznie od renomowanych producentów
 • Skuteczne wsparcie usprawniania

REHABILITACJA I RELAKS W WODZIE

Dodatkowe udogodnienia

Basen

Nasze Centrum Rehabilitacji posiada własny kameralny basen z kojącym widokiem na malowniczy ogród i piękny las. Nasi pacjenci mają dzięki temu możliwość wykonywania ćwiczeń w wodzie, z indywidualną asystą terapeuty – stanowi to doskonałe uzupełnienie całej gamy metod rehabilitacyjnych, stosowanych w naszym ośrodku. Znajdujący się na wyposażeniu mobilny podnośnik pozwoli na korzystanie z basenu nawet osobom z poważnymi schorzeniami narządów ruchu.

Strefa SPA

Goście mogą korzystać także z bardziej ekstremalnych temperatur lub wilgotności – nasza Strefa SPA posiada również saunę fińską i łaźnię rzymską.

Wspaniałym sposobem na odprężenie jest kąpiel w jacuzzi. “Ciepłe bąbelki”, masujące całe ciało, poprawią krążenie, złagodzą ból, odprężą napięte mięśnie i pozwolą osiągnąć dobre samopoczucie.

NOWOCZESNY SPRZĘT REHABILITACYJNY

Poznaj inne nasze urządzenia

W terapii narządu ruchu stosujemy najnowocześniejsze urządzenia robotyczne, które skracają czas usprawniania i znacząco podnoszą jego efektywność.