KRÓTSZY CZAS USPRAWNIANIA, WIĘKSZA EFEKTYWNOŚĆ

Robotyka w nowoczesnej rehabilitacji

Nowoczesna rehabilitacja jest skierowana do Pacjentów z różnymi schorzeniami. Specjalizujemy się w rehabilitacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, we wczesnej neurorehabilitacji, w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, kardiologicznej, geriatrycznej oraz ogólnoustrojowej. Dodatkowo w zakres świadczenia usług wchodzi rehabilitacja dzieci również z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, dobierając odpowiednie metody rehabilitacji.

 

Nowoczesna rehabilitacja
Nowoczesna rehabilitacja ROBOGAIT

Nowoczesne Technologie

Nasze wyposażenie

Rehabitacja ta wspierana jest przez urządzenia które doskonale sprawdzają się w rehabilitacji pacjentów z uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego. Dodatkowo w nowoczesnej neurorehabilitacji można znaleźć  stacjonarne roboty rehabilitacyjne – urządzenia do reedukacji choduegzoszkielety wspomagające rehabilitację po uszkodzeniu kręgosłupa, systemy do pionizacji pacjentów, łózka do terapii osób w śpiączce (dorosłych i dzieci), systemy odciążeniowe lub sprzęt do rehabilitacji w rzeczywistości wirtualnej z biofeedbackiem.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi urządzeniami w kategorii:

ARMEO POWER

Armeo Power to urządzenie do zrobotyzowanej terapii kończyny górnej. Głównym jego elementem jest orteza (egzoszkielet), która odciąża ramię i wspomaga lub zastępuje jego ruch w trójwymiarowej przestrzeni. Pacjent wykonuje terapię z wykorzystaniem biofeedbacku. Urządzenie przeznaczone jest dla pacjentów, którzy utracili całkowicie zdolność poruszania kończyną górną lub jest onaznacznie ograniczoną w wyniku uszkodzenia centralnego lub obwodowego układu nerwowego.

Nowoczesna Rehabilitacja - Armeo
STÓŁ DO PIONIZACJI ERIGO PRO z FunkcjonalnąElektrostymulacją (FES)

STÓŁ DO PIONIZACJI ERIGO PRO z Funkcjonalną Elektrostymulacją (FES)

Erigo to nowoczesny stół do pionizacji firmy Hocoma. Erigo zapewnia wczesną pionizację pacjenta z jednoczesną stymulacją fizjologicznego ruchu kroczenia. Erigo umożliwia cykliczne obciążenie oraz ruch nóg, przeciwdziałające negatywnym efektom długotrwałego leżenia. Urządzenie ERIGO umożliwia również prowadzenie funkcjonalnej elektrostymulacji mięśni podczas chodu.

PABLO Tyromotion

PABLO Tyromotion to urządzenie do interaktywnej diagnostyki i terapii kończyny górnej zbiofeedbackiem. Umożliwia przeprowadzenie dokładnej diagnostyki zakresów ruchu, siły mięśniowej oraz różnych rodzajów chwytu. System zapewnia możliwość przeprowadzania ćwiczeń ruchowych doskonalących prace kończyn górnych

PABLO Tyromotion
STÓŁ DO PIONIZACJI BTSAnymoov

STÓŁ DO PIONIZACJI BTS Anymoov

BTS Anymov to nowoczesny, zrobotyzowany stół wykorzystywany do pionizacji pacjentów. Urządzenie pozwala na wykonywanie powtarzalnego treningu poprzez zintegrowany system kroczenia i umożliwia prowadzenie aktywnej pionizacji na wczesnym etapie usprawniania pacjentów z różnego rodzaju schorzeniami neurologicznymi.

ROBOGAIT

Robogait to zaawansowany stacjonarny robot, służący do reedukacji chodu. Umożliwia on wykonywanie treningów na bieżni, z uwzględnieniem prawidłowego cyklu i wzorca chodu, jak również z zastosowaniem dynamicznego odciążania. Urządzenie dedykowane jest pacjentom po urazach rdzenia kręgowego, mózgu, z udarem, a także z innymi schorzeniami neurologicznymi i ortopedycznymi.

Nowoczesna rehabilitacja ROBOGAIT
EGZOSZKIELET NR z Funkcjonalną Elektrostymulacją (FES)

EGZOSZKIELET NR z Funkcjonalną Elektrostymulacją (FES)

Egzoszkielet Medyczny Ekso NR jest przenośnym bionicznym szkieletem, stosowanym do terapii chodu oraz odtwarzania utraconych funkcji nerwowo-mięśniowych u pacjentów z porażeniem lub niedowładem kończyn dolnych. Moduł FES, który jest kompatybilny z urządzeniem umożliwia funkcjonalną elektrostymulację w celu jeszcze intensywniejszego pobudzenia układu mięśniowego oraz nerwowego w trakcie chodu.

BIEŻNIA ZERBRIS

Bieżnia rehabilitacyjna h/p cosmos Zebris to unikatowy zestaw pozwalający na obiektywną ocenę oraz trening chodu z zastępczą informacją zwrotną, na podstawie rejestrowanych sił reakcji podłoża. Obiektywna ocena i trening dotyczą czynności statycznych (np. stanie swobodne) lub dynamicznych (np. obciążenie podczas lokomocji: chód, bieg). Zasada działania platformy oparta jest o matrycę czujników rejestrujących obciążenie przypadające na powierzchnię.

BIEŻNIA ZERBRIS
PLATFORMA STABILOMETRYCZNA ALFA

PLATFORMA STABILOMETRYCZNA ALFA

Alfa to platforma stabilometrycznado diagnostyki i rehabilitacji. Platforma Alfa umożliwia trening wychyleń ciała w płaszczyźnie strzałkowej oraz czołowej w celu poprawy równowagi i koordynacji u pacjentów neurologicznych i ortopedycznych.

VIBRAMOOV PRO

Vibramoov to urządzenie wykorzystujące do terapii zogniskowaną wibrację. Dzięki stymulacji układu nerwowego za pomocą systemu 12 sensorów daje ono odczucie wirtualnego ruchu, może wywołać mimowolny chód, a także utrzymuje połączenia sensoryczno-motoryczne. Vibramoov przeznaczony jest dla pacjentów z dysfunkcjami neurologicznymi, problemami ortopedycznymi, a także zmianami związanymi z procesami starzenia się.

EGZOSZKIELET NR z Funkcjonalną Elektrostymulacją
VIBRAMOOV PHYSIO

VIBRAMOOV PHYSIO

Vibramoov Physio to mniejsza wersja Vibramoov PRO. Umożliwia on m.in. manualną stymulację poszczególnych mięśni lub stref na ciele pacjenta celu m.in. pobudzenia czucia głębokiego, redukcji spastyczności mięśni, redukcji bólu oraz pobudzenia mięśni do pracy.

PLATFORMA WIBRACYJNA GALILEEO

Jest innowacyjną platformą wykorzystywaną do wibroterapii całego ciała. Trening przeprowadzony na urządzeniu ma na celu stymulację nerwowo-mięśniową wskutek naśladowania ruchów występujących we wzorcu ludzkiego chodu. Zastosowanie tego rozwiązania wpływa pozytywnie na: siłę mięśniową, zakres ruchomości stawów, układ kostny, procesy równoważne i koordynacyjne, dostarcza doznań proprioceptywnych a także wpływa pozytywnie na funkcje układu krążenia bez jego znacznego obciążania.

PLATFORMA WIBRACYJNA GALILEEO
INDIBA

INDIBA

INDIBA ACTIV to opatentowana, całkowicie bezpieczna i klinicznie sprawdzona technologia regeneracji tkanek. To jedyna na świecie technologia wykorzystująca System Proionic. Fale radiowe o natężeniu 448 kHz powodują modyfikację przenikania membrany komórkowej, przyśpieszają metabolizm oraz zapotrzebowanie na tlen. Dzięki czemu dochodzi do szybszej redukcji stanu zapalnego, obrzęków, dolegliwości bólowej oraz przyśpieszenia regeneracji tkanek.

C-EYE PRO

Cyber Oko to urządzenie wykorzystujące technologie śledzenia wzroku do diagnostyki, terapii i rehabilitacji.  Stosowane jest jako sposób aktywnej terapii funkcji poznawczych oraz alternatywnej komunikacji. Dzięki urządzeniu możemy prowadzić terapię widzenia, terapię pedagogiczną oraz poznawczą. C-eye pozwala ocenić m.in stan emocjonalny, wykonać test świadomości u pacjenta neurologicznego, daje możliwość komunikacji tekstowej, obrazkowej oraz aktywności rozrywkowej.

C-EYE PRO
Fango

FANGO

Fango to specjalna mieszanka pyłu wulkanicznego oraz parafiny, która ma właściwości długiego utrzymywania ciepła. Okłady fango stosuje się w celu redukcji napięcia mięśniowego oraz dolegliwości bólowych.

FALA UDERZENIOWA

Fala uderzeniowa to nieinwazyjna metoda fizykoterapeutyczna, która wykorzystuje energię z fali akustycznej w leczeniu schorzeń. Wskazaniami do terapii falą uderzeniową są m. in. przewlekłe bóle kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe stawów, ostrogi piętowe, łokieć tenisisty, ból barku czy zapalenie ścięgien. Fala uderzeniowa ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne.

Fala uderzeniowa
Krioterapia miejscowa

KRIOTERAPIA MIEJSCOWA

Krioterapia jest metodą leczniczą, której istotą jest schładzanie powierzchni ciała niską temperaturą (wytwarzaną z wykorzystaniem ciekłego azotu). W takich warunkach dochodzi do przyspieszenia krążenia krwi (odbywa się to nawet czterokrotnie szybciej), co pomaga przyśpieszyć redukcję bólu oraz stanu zapalnego.

MIKROPOLARYZACJA SOOMA tDCS

SoomatDCS to urządzanie umożliwiające przeprowadzenie przezczaszkowej stymulacji prądem stałym. Terapia tDCS wykorzystujestymulacę mózgu prądem stałym. Stymulować można m.in. korę ruchową, somatosensoryczną, wzrokową i przedczołową, które odpowiadają za funkcje ruchowe i poznawcze.Mikropolaryzację stosuje się w przypadku chorych z uszkodzeniami mózgowia lub innymi zaburzeniami neurologicznymi–między innymi z udarami mózgu, afazją, urazami rdzenia kręgowego lub kręgosłupa, czy mózgowym porażeniem dziecięcym.

MIKROPOLARYZACJA SOOMA tDCS
Rehabilitacja w basenie

BASEN 

Ośrodek Donum Corde dysponuje własnym basenem gdzie realizowana jest indywidualna bądź grupowa terapia w wodzie. Rehabilitacja w basenie zmniejsza obciążenie stawów, budują siłę mięśni, pomagają zwiększyć zakres ruchu w stawach i zmniejszyć ewentualny obrzęk. Rehabilitacja w wodzie może poprawić postawę i stabilność ciała. Ten rodzaj rehabilitacji jest doskonałą opcją w przypadkach, gdy stan zdrowia pacjenta nie pozwala na korzystanie z innych form ćwiczeń i jest dobrym uzupełnieniem innych treningów.

Osoby zainteresowane rehabilitacją stacjonarną w Donum Corde Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej, zapraszamy do kontaktu.  Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Donum Corde Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej
Budy Głogowskie 835 B
36-060 Głogów Małopolski

Centrum Rehabilitacji Stacjonarnej