Donum Corde – na konferencji „Sanok bez barier”

„Sanok bez barier” to temat konferencji zorganizowanej przez Miasto Sanok wraz z Powiatem Sanockim, która odbyła się 10 listopada 2022 w auli Uczelnia Państwowa w Sanoku im. Jana Grodka. Jej inicjatorem było Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Sanoku.
Warto wspomnieć że była to doskonała okazja do integracji środowiska i stowarzyszeń a także instytucji działających na rzecz osób ze szczególnymi potrzebami oraz wymiany doświadczeń. To też konieczność zwrócenia uwagi na problemy, z jakimi na co dzień borykają się osoby z niepełnosprawnością. To pierwsze spotkanie tego typu, które porusza zagadnienia związane z działalnością osób niepełnosprawnych, z prezentacją działań prowadzonych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, prelekcjami ukazującymi osoby niepełnosprawne, ze schorzeniami przewlekłymi, które na co dzień zmagają się z trudnościami.

Donum Corde Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej w związku z wykonywaną działalnością a także przeprowadzania terapii rehabilitacyjnej w różnej formie, oraz sprawowania opieki nad tego typu osobami, wzięło udział jako partner i sponsor tego wydarzenia. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia!