PROFESJONALNA, KOMPLEKSOWA TERAPIA
Rehabilitacja osób z chorobami neurologicznymi
Schorzenia neurologiczne i urazy czaszkowo-mózgowe stawiają często pacjenta i jego otoczenie przed nowymi wyzwaniami. W neurorehabilitacji stacjonarnej oferujemy kompleksowe podejście do usprawniania, niezależnie od etapu rehabilitacji.
Postępowanie jest indywidualnie dopasowane do potrzeb pacjenta i nastawione na osiągnięcie ważnych dla niego celów terapeutycznych. W ścisłej współpracy wielospecjalistycznego zespołu medycznego staramy się zmaksymalizować dostępny potencjał, kładąc nacisk na wczesne rozpoczęcie usprawniania, kompleksowe podejście do pacjenta oraz jego dobre samopoczucie.
Głównym celem rehabilitacji neurologicznej w naszym ośrodku jest osiągnięcie przez pacjenta możliwie najwyższego poziomu samodzielności oraz przyspieszenie jego powrotu do życia rodzinnego i pracy.

Nasza filozofia
Centrum Rehabilitacji Donum Corde prezentuje podejście interdyscyplinarne – nasza oferta polega na ścisłej współpracy zespołu medycznego: lekarza, fizjoterapeutów, pielęgniarek, ergoterapeutów, logopedów, neuropsychologów, techników ortopedycznych, a także pracowników socjalnych. Dzięki wszechstronnemu podejściu możliwe jest osiągnięcie maksymalnych efektów procesu usprawniania, a także ułatwienie procesu zarządzania rehabilitacją.
REHABILITACJA SKIEROWANA JEST DO PACJENTÓW:
po udarach mózgu
po urazach czaszkowo-mózgowych
ze stwardnieniem rozsianym
z Chorobą Parkinsona
z innymi chorobami neurologicznymi
CZY WIESZ, ŻE . . .
Choroby neurologiczne
Udar mózgu – jest to stan związany z nagłym zaburzeniem czynności mózgu w wyniku krwotoku lub z niedokrwieniem. Głównym objawem udaru w większości przypadków jest porażenie połowicze jednej strony ciała. Pacjenci dotknięci udarem w dużej części stają się całkowicie lub częściowo zależni od pomocy innych osób, nie potrafią samodzielnie zmienić pozycji, usiąść, wstać ani chodzić, a także ubierać się korzystać z toalety i wykonywać wielu czynności dnia codziennego. Bardzo ważnym elementem w procesie leczenia udaru mózgu jest intensywna neurorehablitacja. Wspiera ona Pacjenta w powrocie do całkowitej lub częściowej sprawności. Dzięki terapiom indywidualnym, wykorzystaniu najnowocześniejszych robotów rehabilitacyjnych oraz zabiegom fizykalnym możemy osiągać duże postępy w funkcjonowaniu Pacjenta.
Uraz czaszkowo-mózgowy – to uszkodzenie mózgu w wyniku urazu mechanicznego. Stan ten jest przyczyną wielu objawów neurologicznych, takich jak: niedowłady kończyn, spastyczność, afazja, padaczka.
Bardzo ważnym elementem w procesie leczenia stanu po urazie czaszkowo-mózgowym jest intensywna neurorehablitacja. Wspiera ona Pacjenta w powrocie do całkowitej lub częściowej sprawności. Dzięki terapiom indywidualnym, wykorzystaniu najnowocześniejszych robotów rehabilitacyjnych oraz zabiegom fizykalnym możemy osiągać duże postępy w funkcjonowaniu Pacjenta.
Stwardnienie rozsiane (SM) – jest to stale postępująca choroba układu nerwowego, charakteryzująca się brakiem lub uszkodzeniem włókien mielinowych neuronów. Powoduje to nieprawidłowe bądź utrudnione przewodzenie impulsów nerwowych. Jest chorobą autoimmunologiczną, czyli – uogólniając – neurony chorego są atakowane przez własny układ odpornościowy. Pierwsze objawy SM pojawiają się głównie u ludzi młodych (20 – 40 r.ż.) i charakteryzują się m.in: niedowładem kończyn, zaburzeniami widzenia, zaburzeniami czucia, zaburzeniami równowagi i koordynacji ruchów.
Bardzo ważnym elementem w procesie leczenia stwardnienia rozsianego jest intensywna neurorehablitacja. Wspiera ona Pacjenta w powrocie do całkowitej lub częściowej sprawności. Dzięki terapiom indywidualnym, wykorzystaniu najnowocześniejszych robotów rehabilitacyjnych oraz zabiegom fizykalnym możemy osiągać duże postępy w funkcjonowaniu Pacjenta.
Choroba Parkinsona – przyczyną jest obumieranie komórek nerwowych w mózgu. Neurony te w prawidłowych warunkach wydzielają dopaminę, przekaźnik chemiczny odpowiedzialny za transmisję sygnałów pomiędzy częściami mózgu, które odpowiadają za pracę mięśni zależnych od naszej woli. Objawy choroby Parkinsona pojawiają się i narastają powoli. Na początku choroby pojawia się spowolnienie ruchowe, niezgrabność w ruchach, oraz zaburzenia pisma. Spowolnieniu ulegają procesy psychiczne. Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia równowagi i trudności z wykonywaniem prostych czynności jak wstawanie z krzesła czy z łóżka. Bardzo charakterystyczną cechą choroby jest objaw ,,frozen” czyli zamrożenia – trudności w zapoczątkowaniu i zakończeniu ruchu.
Bardzo ważnym elementem w procesie leczenia choroby Parkinsona jest intensywna neurorehablitacja. Wspiera ona Pacjenta w powrocie do całkowitej lub częściowej sprawności. Dzięki terapiom indywidualnym, wykorzystaniu najnowocześniejszych robotów rehabilitacyjnych oraz zabiegom fizykalnym możemy osiągać duże postępy w funkcjonowaniu Pacjenta.
MAKSYMALNA EFEKTYWNOŚĆ, PRZYJAZNE WARUNKI
Człowiek w centrum uwagi
- Wykwalifikowany zespół specjalistów
Komfortowe zakwaterowanie
- Bogate wyposażenie
- Nowoczesne technologie
- Pełne wyżywienie
- Dostęp do strefy basenowej
- Indywidualne podejście do pacjenta
- Całodobowa opieka
- Atrakcyjna lokalizacja
Haben sie eine Frage? Rufen Sie uns an:
oder schreiben Sie mit dem unten stehenden Formular. Wir werden so schnell wie möglich antworten.
Wierzymy w to, że każdy potrzebuje indywidualnego podejścia. Dla nas pacjent jest gościem, do którego podchodzimy z sercem.